top of page

POZNAJ MNIE

Czym się zajmuję

Sprawność - jeśli miałbym zamknąć w jednym słowie to czym się zajmuję, to nazwałbym to właśnie tak. Odzyskiwanie podstawowej sprawności życiowej, przywracanie sprawności, zwiększanie sprawności ponad przeciętną. Pojęcie sprawności można zrozumieć jako zwiększanie siły swojego organizmu, zwiększanie jego mobilności (rozciągliwości, ruchomości), stabilności (np. kręgosłupa, kolana) i wiele innych.

 

Osoba która jest sprawna, bez problemu radzi sobie z różnymi aktywnościami związanymi z życiem codziennym bez oznak bólu i bez kontuzji. Sprawny organizm to taki w którym możesz wszystko w każdej sytuacji! 

 

Sprawny organizm to taki, którego siła i elastyczność poszczególnych jego elementów jest co najmniej przeciętna, waga ciała jest odpowiednia, a ekonomia wykonywania ruchów i ich integralność jest racjonalna - do tego będziemy dążyć w naszej współpracy!

IMG20200603211420_edited.jpg

Ciało człowieka to całość i tak powinniśmy je traktować. Składa się ono z różnych elementów, takich jak: Układ  nerwowy, pokarmowy, naczyniowy (krążenia i limfatyczny), oddechowy, hormonalny, moczowo - płciowy oraz układ ruchu (układ kostny i mięśniowo - powięziowy). Każdy z tych układów pełni w naszym organizmie inną funkcje, ma inne zadania, natomiast docelowo każdy jest niezbędny do właściwego funkcjonowania każdego człowieka. Zmiany w jednym układzie będą rzutowały pośrednio i bezpośrednio na zmiany w pozostałych układach. Moim zadaniem wobec klientów jako trenera i fizjoterapeuty jest  stworzenie dla organizmu warunków, w których wymienione wyżej układy będą mogły dążyć do prawidłowego funkcjonowania, przez co spowodują zwiększenie zdrowia moich podopiecznych. Opisane warunki stwarzam jako fizjoterapeuta przez np. pracę z napiętymi lub zablokowanymi tkankami, oddechem, właściwą ruchomością ciała, zredukowaniem stresu. Jako trener pomagam zbudować siłę i masę mięśni, poprawić koordynację i synchronizację poszczególnych grup mięśni, zbudować silny i sprawny kręgosłup który będzie fundamentem prawidłowego działania sprawnych ramion i nóg. Od ponad 8 lat zajmuję się oceną postawy ciała i wpływu postawy na funkcjonalność i zdrowie człowieka. Analizuje swojego podopiecznego pod kątem biomechaniki, stanu jego umięśnienia, zakresów ruchu w poszczególnych stawach i ogólnej sprawności ciała. W oparciu o uzyskane informacje, określam 'słabe ogniwa' i razem z pacjentem ustalamy sposób 'naprawy' jego ciała.  

Edukacja

  • Wychowanie Fizyczne (Licencjat) - AWF we Wrocławiu 

Mój pierwszy kontakt ze studiami wyższymi. Dzięki nim nauczyłem się pracy z dziećmi, podstaw wiedzy z zakresu fizjologii i biomechaniki człowieka oraz mogłem doskonalić swoje ciało w różnych dyscyplinach.

  • Sport | Trener Przygotowania Motorycznego (Magister) - AWF we Wrocławiu

Na tym etapie świadomie wybrałem swoją drogę. Rozszerzyłem swoją wiedzę z zakresu różnych metod treningowych, doskonalenia sprawności ciała w wielu dyscyplinach sportowych, ukierunkowałem się na zwiększanie i przywracanie sprawności ciała. 

  • Fizjoterapia (Licencjat) - Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu

Postanowiłem rozszerzyć swoje kompetencje o praktyczne aspekty leczenia ciała człowieka. Nauczyłem się pracy z pacjentem po kontuzji\operacji, a także znajdowania i wzmacniania 'słabych' punktów ciała u ludzi zdrowych.

  • Szkolenia indywidualne z zakresu treningów i fizjoterapii

Kompetencje dobrego trenera/fizjoterapeuty MUSZĄ być non stop aktualizowane. Nowa wiedza i nowe metody ułatwiają mi pracę z podopiecznymi, a także przynoszą mi i im większe rezultaty.

IMG20200603205035_edited.jpg
bottom of page